Profilaktyka i higiena

ProfilaktykaWłaściwa pielęgnacja i odpowiednia profilaktyka skutecznie chroni przed próchnicą oraz chorobami dziąseł i przyzębia.

W naszej klinice dowiedzą się państwo jak dbać o zęby, pomożemy dobrać odpowiednia szczoteczkę i wszelkie niezbędne akcesoria, aby pielęgnacja domowa była kontynuacją przeprowadzonych u nas zabiegów higienizacyjnych i profilaktyki.

Oferujemy zabiegi:

  • Scalingusuwanie kamienia nazębnego. Odbywa się przy użyciu najnowocześniejszego skalera ultradźwiękowego wykorzystującego drgania o wysokiej częstotliwości, rozbijając kamień nazębny, jednocześnie niszcząc bakterie nagromadzone w płytce.
  • Piaskowanie zębówusunięcie z powierzchni zębów osadów i przebarwień. Zabieg zalecany dla osób szczególnie narażonych na odkładanie osadów, przebarwień spowodowanych piciem kawy, herbaty lub paleniem tytoniu jak i pacjentów noszących stałe aparaty ortodontyczne. Zabieg przeprowadzany za pomocą specjalnego urządzenia zwanego piaskarką.
  • Fluoryzacjapokrycie zębów preparatami o wysokim stężeniu fluoru. Jest to krótki i bezbolesny zabieg, wzmacniający powierzchnię szkliwa, czyniąc je mniej podatnym na próchnicę. Rekomendowany po zabiegach scalingu i piaskowania. Stanowi skuteczną metodę walki z próchnicą.
  • Lakowaniezabieg profilaktyczny polegający na pokryciu bruzdą szczelin i zagłębień w zębach przedtrzonowych i trzonowych specjalnym światło-utwardzalnym preparatem zawierającym fluor. Rekomendowany głównie dla dzieci, możliwie jak najszybciej po wyrżnięciu się pierwszych zębów trzonowych i przedtrzonowych.
Umów wizytę

ul. Radna 2/4
Warszawa Powiśle

recepcja@smilecraft.pl

Poniedziałek - Piątek 9.00 - 20.00
Sobota 10.00-14.00

Finansowanie

mediraty_finansowanie_logo_h